Çelik Yapıların Teknik Özellikleri Adalı İnşaat

                                                                  ÇELİK EV TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 ZEMİN BETONU:Projede verilen ölçülere göre zemin beton işleri alıcıya aittir.

TAŞIYICI SİSTEM: Galvanizli bükme çelik profillerin kullanımı ile duvar, döşeme ve çatı makasından oluşur. Kullanılan çelik malzemenin galvanizli olması korozyona karşı mukavemetini sağlamaktadır. Taşıyıcı çelik malzemelerin birbiriyle bağlantıları civata , somun ve vida ile sağlanmaktadır.   

DUVARLAR:Dış duvarlarda 60 cm aks genişliği ile döşenilen 150mm kalınlığındaki düşey taşıyıcı(galvanizli bükme çelik) profillerin her iki yüzeyi de kaplanır. İç kısımda 2 kat12mm’lik alçı plaka , dış kısımda 11mm OSB (sıkılaştırılmış lifli ahşap levha)  kullanılır. Arada kalan boşlukta ise 100 mm camyünü izolasyon malzemesi mevcuttur. Dış kısımda verandanın olduğu cephe ile yanındaki  cephe ahşap desenli kaplama ile kaplanacaktır.Diğer 2 cephe özel sıva teli gerilerek 3cm sıva uygulanacak ve DYO marka silikonlu dış cephe boyası ile boyanacaktır.

 ÇATI :Çatının taşıyıcı malzemesi ve çatı makasları galvanizli bükme çelik profilden imal edilmektedir. Çatı makasları üzerine 11mm kalınlığında OSB (sıkılaştırılmış lifli ahşap levha ) monte edilir. Bitum esaslı su yalıtım membranı ile su yalıtımı sağlanır. Üzerine tam yapışkanlı petek şeklinde Shıngle çatı kaplama malzemesi çakılır.Çatı ara boşluğuna 100mm camyünü izolasyon malzemesi döşenerek ısı izolasyonu sağlanır.Tavanlara alçı panel kaplanır.

KAPILAR: Ana giriş  kapısı elekrtrostatik toz fırın boyalı çelik kapıdır, iç kapılar amerikan panel kapı olacaktır.

BOYA: İç duvarlar ve tavana alçı sıva yapıldıktan sonra iki kat DYO marka iç cephe  boyası uygulanır.

ELEKTRİK TESİSATI:Tüm tesisat malzemelerinde TSE mevcuttur. Tesisat duvarlarda ve tavandan sıva altı döşenmektedir.Elektrik, Telefon, bilgisayar, TV hatları anahtarlar ve prizler sistemde mevcuttur.Bina dışı elektrik bağlantı  sistemi ve tesisatı ile ilgili  tüm sorumluluklar ALICIYA aittir. Klima  tesisatları firmamıza ait değildir.

SIHHİ TESİSATI:Tüm temiz ve pis su tesisatı malzemelerinde TSE mevcuttur. Tesisat duvarlarda  sıva altı döşenmektedir.Isıstma sogutma ve vitrifiye armatürleri ve montajı alıcıya aittir.