prefabrik teknik özellikler
PREFABRİKE EVLER TEKNİK ÖZELLİKLER
Taşıyıcı Çelik Sistemi Kaynaksız Rollformer Makinası İle Üretilen Betopan Panel ile üretilmektedir.

Temel: Firmamız tarafından verilecek beton planına (temel boyutları) uygun beton dökülmelidir. Bina, zemin betonuna çelik dübel veya ankrajlarlatesbit edilmektedir.

Dış Duvarlar : İki yüzü 8mm kalınlığında yanmaz çimentolu yonga levha arasına 84mm expandedpolistren köpüğün (20kg/m³) preslenerek yerleştirilmesi ile 10cm kalınlığında oluşturulur.

İç Duvarlar : İki yüzü 8mm kalınlığında yanmaz çimentolu yonga levha arasına 44mm expandedpolistren köpüğün (20kg/m³) preslenerek yerleştirilmesi ile 6cm kalınlığında oluşturulur.

 

Taşıyıcı Duvar Birleşimleri: Dış ve iç duvarlar, binanın alt çerçevesi ve makaslar birbirlerine özel bükümlü galvaniz sac olarak üretilmiş, H profil kolonlar ile bağlanmaktadır.Tüm direklerin bağlantıları; vida,  galvanizli civata, pul ve somun sistemi ile sağlanmaktadır.

 

Boya:Dış duvarlar akrilik,iç duvarlar ve tavana iki kat plastik boya uygulanır .

 

Çatı: Çatı makası özel büküm galvanizli sacdan oluşmaktadır.Çatı kaplaması kiremit rengi galvaniz trapez saç olacaktır.

 

Tavan: Tavan kaplaması olarak 12.5mm kalınlığında alçıpan levha kullanılır. Tavan izolasyonu 80mm kalınlığında cam yünü ile yapılır. Alçıpan levhaların birleşim yerlerinde takviyelendirilmiş özel üretim sert pvc veya alüminyum tavan malzemesi kullanılmaktadır.

 

Kapı ve Kasaları: Dış kapı elektrostatik toz fırın boyalı çelik kapıdır. İç kapı kanat ve kasası, beyaz renk amerikan panel pres ahşap kapıdır.

 Pencere Doğrama: Tüm pencereler ve vasistas doğramaları pvc Camlar 4+10.5+4 mm çift camdır.

Elektrik Tesisatı: Tüm tesisat malzemelerinde TSE mevcuttur. Tesisat duvarlarda kablo kanalı ile sıva üstü döşenmektedir.Anahtarlar ve prizler sistemde mevcuttur.

Sıhhi Tesisat:Sıhhi tesisatta temiz su boruları PPRC,pis su boruları PVC'dir.Tüm bağlantı boruları Fırat markadır.Tüm tesisat malzemeleri vitrifiyeler ve armatürler fiyatımıza dahildir.Tesisatlar duvarlarda sıva üstü yapılmaktadır.